DinoBike

unikátní výprava nad hlavami dinosaurů

Po první velké jarní novince sezóny 2014, DinoAquariu 3D, přichází opravdový unikát -
visutá lanová dráha DinoBike.
Díky této nové atrakci mají návštěvníci možnost shlédnout na DinoPark Vyškov z ptačí perspektivy, a to doslova! Projížďka nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11m bude nezapomenutelným zážitkem pro každého odvážlivce. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů má délku 312 metrů a může se na ní současně pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou.

Hlavním prvkem celé speciální konstrukce je nosné lano napnuté na šestnácti sloupech. Toto lano je ideálně předepnuté tak, aby při průjezdu jezdce docházelo pouze k minimálnímu průvěsu a šlapaní tak bylo stále stejně namáhavé. Kola mají univerzální velikost s nastavitelnou vzdáleností šlapacího středu a jsou tak schopné nabídnout komfortní svezení pro každého návštěvníka od 150 do 200cm výšky, při maximální váze do 100kg. Cena této atrakce, (unikátní a ojedinělé v celé střední Evropě !!), je 100,- /jízdu  zaváděcí akční cena 50,-/jízdu , při které budete moci cca 15 minut nerušeně projíždět nad hlavami druhohorních velikánů a vychutnávat si tak pohled na DinoPark Vyškov, který dosud nebyl možný.
Do vývoje této atrakce byly investovány stovky hodin příprav a testování. Od prvotního nápadu až po současnou realizaci dráhy DinoBike uplynuly dva roky a vše pochází z produkce plzeňské firmy WEST MEDIA, s.r.o. za spolupráce s renomovanými dodavateli.